Címünk: hrsz. 165.
8912 Kispáli
Telefon: (+36) 70 946 8448
E-mail: info@nrbholding.com
Nyitvatartási idő: Hétfőtől péntekig
08.00 - 16.30

Általános szerződési feltételek - NRB Holding Kft.

Jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban ÁSZF) tartalmazza az nrbholding.com weboldalon elérhető szolgáltatás igénybevételének Megrendelő általi használati feltételeit.

Az ÁSZF nyelve magyar.

A létrejött szerződés nem minősül írásban foglalt szerződésnek, amely iktatásra nem kerül és utóbb nem hozzáférhető és nem megtekinthető.

Sem az Üzemeltető, sem pedig a Forgalmazó semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.

 

Fogalmi meghatározások

Forgalmazó: NRB Holding Vagyonkezelő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (8900 Zalaegerszeg, Tompa utca 1-3.; Adószám: 22750071-2-20; Cégjegyzékszám: 20-09-070746

Üzemeltető: NRB Holding Vagyonkezelő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (8900 Zalaegerszeg, Tompa utca 1-3.; Adószám: 22750071-2-20; Cégjegyzékszám: 20-09-070746

Megrendelő: minden természetes vagy jogi személy illetve jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, aki az nrbholding.com weboldalon eladásra meghirdetett terméket emailben vagy telefonon keresztül megrendeli a Forgalmazótól.

Honlap elérhetősége: www.nrbholding.com

  1. Adatok

2.1.        Forgalmazó és üzemeltető adatai

NRB Holding Vagyonkezelő és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (8900 Zalaegerszeg, Tompa utca 1-3.; Adószám: 22750071-2-20; Cégjegyzékszám: 20-09-070746

Telefonszám: (+36) 70 946 8448

Email cím: info@nrbholding.com

 

Megvásárolható termékek köre

Az nrbholding.com weboldalon az Üzemeltető a Forgalmazó által forgalmazott, újrafelhasznált gumiból készült gumiburkolat, gumilap és egyéb gumi termék bemutatására, illetve a kapcsolódó szolgáltatások igénybe vételére hívjuk fel tisztelt vásárlóink, szolgáltatást igénybe vevőink figyelmét.
Megrendelő, az elállási jogának gyakorlását közvetlenül Forgalmazóval szemben gyakorolhatja, illetve a termékkel kapcsolatos panaszaival, szavatossági, jótállási jogának gyakorlásával kapcsolatban illetve a hatályos magyar jogszabályokból eredő jogainak érvényesítése közvetlenül a Forgalmazóhoz fordulhat.

 

Megrendelés

Az nrbholding.com weboldalon megjelenített termékek megvásárlása esetén a Megrendelő közvetlenül a Forgalmazóval kerül szerződéses kapcsolatba, közöttük jön létre az adásvételi szerződés. Az

A Megrendelő a nrbholding.com weboldalon megtalálható termékeket

–              emailben vagy

–              telefonon keresztül tudja megrendelni.

Megrendelő szintén emailben vagy telefonon tudja kérni a megrendelésének törlését, vagy az esetleges adatbeviteli hibák javítását.

Megrendelő vásárlási szándékát az Üzemeltető jelzi a Forgalmazó felé, aki 48 órán belül felveszi a Megrendelővel a kapcsolatot emailben vagy telefonon a megrendelés teljesítéséhez szükséges információk pontosítása érdekében (kiszállítás ideje, ára stb.).

Akár telefonon, akár emailben érkezett megrendelések közvetítése esetén a megrendelést a Forgalmazó igazolja vissza emailben a Megrendelő részére.

A Forgalmazó és a Megrendelő között létrejött szerződés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben (Elkertv.) foglaltak irányadóak, azzal, hogy az Elkertv. 5 § illetve a 6 § (1)-(2) bekezdéseinek alkalmazása nem szükséges tekintve, hogy a szerződés kizárólag elektronikus levelezés vagy azzal egyenértékű nyilatkozatok útján jön létre.

A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.

 

Számla

Forgalmazó a megrendelt termékek megrendelésekor, átvételekor vagy kiszállításakor a Megrendelő részére, a kifizetés igazolására, a termékkel együtt kinyomtatott számlát ad.

 

Kiszállítás

A megrendelt termék kiszállításáról a Megrendelő (külön megállapodás esetén a Forgalmazó) gondoskodik. A Forgalmazó a termékek kiszállítására egyedi ajánlatot adhat.

Ha a Megrendelő sérülést tapasztal a terméken vagy csomagoláson az átvétel során, akkor a terméket ne vegye át. Amennyiben az átvételkor láthatóan sérült a csomagolás és a sérülés az áru átvételét megelőzően keletkezett, a termék visszavételét Forgalmazó díjmentesen biztosítja.

 

Személyes átvétel

Megrendelő a megrendelését –egyeztetett időpontban- a Forgalmazó által egyedi ajánlatban megjelölt telephelyen is átveheti.

 

Fizetési módok

A Megrendelő a megrendelésének ellenértékét a forgalmazó által adott ajánlat szerint tudja kifizetni.

 

Tulajdonjog fenntartása

A vételár teljes kifizetéséig a termék a Forgalmazó tulajdonában marad. Ha a termék a vételár teljes kifizetését megelőzően mégis – bármely okból – a Megrendelő birtokába kerül, felelősséggel tartozik a Forgalmazó irányába mindazon károk tekintetében, amelyek megtérítésére senkit nem lehet kötelezni.

 

Termékek ára

Az nrbholding.com weboldalon a megjelenített termékek vételára nincs feltüntetve. A termékek jellegéből adódóan a Forgalmazó érdeklődés esetén egyedi árajánlatot készít, mely igény szerint a kiszállításra is kiterjed.

A Honlapon megjelenített termékekkel kapcsolatos forgalomba hozatali engedélyekkel, tanúsítványokkal, megfelelési nyilatkozatokkal és egyéb dokumentummal kapcsolatban a Megrendelő Forgalmazóhoz fordulhat.

 

Megrendelőt a Forgalmazóval szemben megillető jogai

Elállási jog

Az e pontban foglaltak kizárólag a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személyre vonatkoznak, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, valamint az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje (a továbbiakban „Fogyasztó”).

Fogyasztó a szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet értelmében jogosult a termék adásvételére irányuló szerződés esetén

  1. a) terméknek,
  2. b) több termék szolgáltatásakor az utoljára szolgáltatott terméknek,
  3. c) több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak,
  4. d) ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatásnak, a Fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított tizennégy (14) napon belül a szerződéstől indokolás nélkül elállni.

Fogyasztót megilleti az a jog, hogy a szerződés megkötésének a napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja elállási jogát.

Ha a Fogyasztó elállási jogával élni kíván, elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán, telefaxon vagy elektronikus úton küldött levél útján) a jelen ÁSZF 2.1. pontjában feltüntetett elérhetőségek igénybevételével a Forgalmazó részére. Ebből a célból Fogyasztó felhasználhatja a következő linken ujragumi.hu/elallas_minta_1v.pdf keresztül elérhető elállási nyilatkozat – mintát is, de nem kötelező. Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt (akár a 14. napon) elküldi elállási nyilatkozatát a Forgalmazó részére.

A Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát a 7.1. pontban meghatározott rendelkezéseknek megfelelően gyakorolta.

Mindkét esetben a Forgalmazó emailben haladéktalanul visszaigazolja a Fogyasztó elállási nyilatkozatának megérkezését.

Írásban történő elállás esetén azt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha Fogyasztó az erre irányuló nyilatkozatát 14 naptári napon belül (akár a 14. naptári napon) elküldi a Forgalmazónak.

Postai úton történő jelzés alkalmával a postára adás dátumát, e-mail vagy telefaxon keresztül történő értesítés esetén az e-mail illetve a fax küldésének idejét veszi figyelembe Forgalmazó a határidő számítás szempontjából. A Fogyasztó levelét ajánlott küldeményként adja postára, hogy hitelt érdemlően bizonyítható legyen a feladás dátuma.

Fogyasztó elállás esetén köteles a megrendelt terméket a Forgalmazó címére indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni. A határidő betartottnak minősül, ha Fogyasztó a 14 napos határidő letelte előtt elküldi (postára adja vagy futárnak átadja) a terméket.

A termék Forgalmazó címére történő visszaküldésének költsége Fogyasztót terheli, kivéve, ha a Forgalmazó vállalta e költségek viselését. Forgalmazó azonban nem vállalja át a visszaszállítás költségét a Fogyasztótól. Forgalmazónak az utánvéttel visszaküldött csomagot nem áll módjában átvenni. A termék visszaküldésének költségének kívül az elállás kapcsán a Fogyasztót semmilyen más költség nem terheli.

Ha Fogyasztó eláll a szerződéstől, Forgalmazó haladéktalanul, de legkésőbb a Fogyasztó elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a fuvarozási (kiszállításért fizetett) költséget is, kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy Fogyasztó a Forgalmazó által felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott. Forgalmazó jogosult a visszatérítést mindaddig visszatartani, amíg vissza nem kapta a terméket, vagy Fogyasztó nem igazolta hitelt érdemlően, hogy azt visszaküldte: a kettő közül Forgalmazó a korábbi időpontot veszi figyelembe.

A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz a Forgalmazó, kivéve, ha Fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli.

Fogyasztó kizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be. A Forgalmazó tehát követelheti a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenés illetve ésszerű költségeinek – ha szolgáltatásnyújtásra irányuló szerződés teljesítését a Fogyasztó kifejezett kérésére a határidő lejárta előtt megkezdte és gyakorolja felmondási jogát – megtérítését.

Fogyasztót nem illeti meg az elállási jog olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a Fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állított elő a Forgalmazó elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a Fogyasztó személyére szabtak.

Szavatosság

 

Kellékszavatosság

Megrendelő a Forgalmazó hibás teljesítése esetén a Forgalmazóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet. Fogyasztói szerződés esetén Megrendelő az átvétel időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a termékhibákért, amelyek a termék átadása időpontjában már léteztek. Két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait Megrendelő érvényesíteni már nem tudja.

Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a jogosult az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.

Megrendelő – választása szerint – kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Megrendelő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Forgalmazó számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést Megrendelő nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Forgalmazó költségére Megrendelő is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

Megrendelő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Forgalmazó adott okot.

Megrendelő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni a Forgalmazóval.

Megrendelő közvetlenül az Forgalmazóval és nem az Üzemeltetővel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

A szerződés teljesítésétől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Megrendelő igazolja, hogy a terméket a Forgalmazótól vásárolta (számla vagy a számla másolatának bemutatásával). Ilyen esetben a Forgalmazó csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibája a Megrendelő részére történő átadást követően keletkezett. Amennyiben a Forgalmazó bizonyítani tudja, hogy a hiba oka a Megrendelőnek felróható okból keletkezett, nem köteles Megrendelő által támasztott szavatossági igénynek helyt adni. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Megrendelő köteles bizonyítani, hogy a Megrendelő által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

Ha Megrendelő a szavatossági igényét a terméktől – a megjelölt hiba szempontjából – elkülöníthető része tekintetében érvényesíti, a szavatossági igény a termék egyéb részeire nem minősül érvényesítettnek.

 

Termékszavatosság

A termék (ingó dolog) hibája esetén a fogyasztónak minősülő Megrendelő – választása szerint – az 7.2.1. pontban meghatározott jogot vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Megrendelőt azonban nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítsen. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét Megrendelő a gyártóval szemben érvényesítheti.

Termékszavatossági igényként Megrendelő kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Megrendelőnek kell bizonyítania.

Egy termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Termékszavatossági igényét Megrendelő a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. A Megrendelő a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó felelős.

Megrendelő termékszavatossági igényét az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja.

A gyártó, a forgalmazó kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:

–              a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba,

vagy

–              a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy

–              a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.

A gyártónak, forgalmazónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.

 

Jótállás

Hibás teljesítés esetén a Forgalmazó jótállásra köteles az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet rendelkezésének megfelelően.

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállással kapcsolatban az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet tartalmaz előírásokat.

A rendelet (tárgyi) hatálya csakis az ÚJ, Magyarország területén kötött fogyasztói szerződés keretében értékesített és a rendelet mellékletében felsorolt termékekre vonatkozik. (pl. 10.000 Ft eladási ár feletti fűtőberendezés).

A kormányrendelet mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikkek tekintetében a kötelező jótállás 1 év, melynek kezdő időpontja a termék fogyasztónak minősülő Megrendelőnek történő átadásának a napja, vagy ha az üzembe helyezést a Forgalmazó vagy a Forgalmazó megbízottja végzi, az üzembe helyezés napja.

Forgalmazó a jótállási kötelezettség alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.

A jótállási jogokat kizárólag a fogyasztónak minősülő Megrendelő érvényesíthet.

Nem tartozik jótállás alá a hiba, ha annak oka a termék Megrendelő részére történő átadását követően lépett fel, így például, ha a hibát

–              rendeltetésellenes használat, a használati-kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kívül hagyása,

–              helytelen tárolás, helytelen kezelés, rongálás,

–              elemi kár, természeti csapás okozta.

Jótállás keretébe tartozó hiba esetén:

–              elsősorban – a Megrendelő választása szerint – kijavítást vagy kicserélést kérhet, kivéve, ha a választott jótállási igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a Forgalmazónak a másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a termék hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a jótállási igény teljesítésével a Megrendelőnek okozott érdeksérelmet.

–              ha a kijavítást vagy a kicserélést a Forgalmazó nem vállalja, vagy e kötelezettségének megfelelő határidőn belül a Megrendelő érdekeit kímélve nem tud a Forgalmazó eleget tenni, vagy ha a Megrendelőnek a kijavításhoz vagy a kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt, akkor – Megrendelő választása szerint – a vételár arányos leszállítását igényelheti; a hibát a Forgalmazó költségünkre maga is kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

A kijavítást vagy kicserélést – a termék tulajdonságaira és a Megrendelő által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a Megrendelő érdekeit kímélve kell a Forgalmazónak elvégeznie. Forgalmazó törekszik arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

A kijavítás során a termékbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre.

Nem számít bele a jótállási időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a Megrendelő a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni. A jótállási idő a terméknek vagy a termék részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) termékre (termékrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik.

A jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a Forgalmazót terhelik.

Megrendelőt azonban nem illeti meg az a jog, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan érvényesítse. Ezen korlátozásoktól függetlenül a jótállásból fakadó jogok az 7.2.1. és az 7.2.2. pontban meghatározott jogosultságoktól függetlenül megilletnek.

A jótállás tehát nem érinti a jogszabályból eredő – így különösen kellék- és termékszavatossági, illetve kártérítési – jogainak érvényesítését.

Ha a felek között jogvita alakul ki, melyet békés úton rendezni nem tudnak, a Megrendelő békéltető testületi eljárást kezdeményezhet, az 8.2. pontban feltüntettettek alapján.

Szavatossági, jótállási igények érvényesítése

A Megrendelő a szavatossági, jótállási igényeit közvetlenül a Forgalmazó részére kell benyújtania, tekintettel arra, hogy a szerződést a Megrendelő közvetlenül a Forgalmazóval kötötte.

Jogérvényesítési lehetőségek

Panaszügyintézés helye, ideje, módja

A termékkel vagy a Forgalmazó tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az 2.1. pontban feltüntetett elérhetőségeken keresztül terjesztheti elő.

 

8.2.        Egyéb jogérvényesítési lehetőségek

Amennyiben Üzemeltető és Megrendelő között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita Üzemeltetővel való tárgyalások során nem rendeződik, a következő jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva Megrendelő számára:

– Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságnál,

– Békéltető testület eljárásának kezdeményezése

Megrendelő a Forgalmazóval fennálló jogvita rendezése érdekében a Forgalmazó székhelye szerinti békéltető testülethez fordulhat.

Békéltető Testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában fogyasztónak minősül a külön törvény szerinti civil szervezet, egyház, társasház, lakásszövetkezet, mikro-, kis- és középvállalkozás is, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

Bírósági eljárás kezdeményezése.

Megrendelő a Forgalmazóval fennálló jogvita rendezése érdekében a Forgalmazó székhelye szerinti Bírósághoz fordulhat.

  1. Az Általános Szerződési Feltételek egyoldalú módosítása

Üzemeltető jogosult jelen Általános Szerződési Feltételeket a felhasználók Honlapon történő előzetes tájékoztatása mellett, egyoldalúan is módosítani. A módosított rendelkezések a hatályba lépést követően a Honlap első használata alkalmával válnak hatályossá Megrendelővel szemben, azokat a módosítást követően leadott megrendelésekre kell alkalmazni.

 

Jelen Általános Szerződési Feltételek hatályba lépésének ideje:

2017. június 01.